Milosc i milosierdzie (Polskie filmy)

Film w reżyserii Michala Kondrata to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej Kamila Kamińska – nagrodzona za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni. W filmie wystąpili również Maciej Małys, który zagrał u boku samego Johna Voighta w głośnym filmie „Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior znany szerokiej widowni chociażby z produkcji „Wołyń”.

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

Liefde en barmhartigheid, een docudrama over de goed gelovige zuster Faustina Kowalska, Nieuwe feiten en onlangs openbaar gemaakte documenten komen in de film voor die een nieuw licht werpen op de waarheid van de goddelijke genade. Een wetenschappelijke analyse uitgevoerd in de film bewijst dat Faustina inderdaad de Here Jezus zag.


postermilowic_131992723128534609_big.jpg

Cast & Crew

Regie
Michał Kondrat

Genre
Drama

Lengte
1:45 deze voorstelling is zonder pauze

Kijkwijzer


Speeltijden (klik op de tijden om te kopen)

zozo 12 meimei 18:20
Zaal 2
  • image003_131992723367150954_big.jpg
  • images_131992723410125937_big.jpg